ADINI DAĞLARA YAZDIM CORONA


Bu makale 2020-06-05 13:14:17 eklenmiş ve 37009 kez görüntülenmiştir.
GÜRHAN VURAL

Adını dağlara mı? yoksa nereye yazdığımızı bilemeden çat kapı daldın içeri… Evinde luppon, kolan var mı diye baktırmadan don ve atletçik dışarıya koşuverdik bir umut alır mıyız diye? 

Aldıktan sonra nevalemizi çok şükür kavuştuk edalarıyla evimizin yolunu tuttuk. Kimimiz ise 3 rauntluk; Boks, Kicboks, Karate ve Judo ile uzak doğu spor müsabakalarına yeltendik sıra kavgalarında. Uzak doğu bize çok uzak diyenler; “bizim kültürümüzde Osmanlı tokatı var” deyip patlatıverdik birbirimize… VAR kayıtlarına bakıldı, sonuç olarak; iki dahiliye, üç hariciye, beş ortopedi, dört nöroloji, bir üroloji hastası hastanelere sevk edildi. Sosyal mesafe oldu, sosyal yakınlaşma…

İki günlük sokağa çıkma yasağı var deyip, onbeş makarna, 5 kg.’lık beş tane un, şeker, tuz, 5 kg dana kuş başı, kıyma, üç paket tavuk kanat, but, garibana tavuk ürünlerinin sakadat kısımlarından bir paket taşlık… Ekmek alamazsak deyip on, onbeş ekmek… Savaşa girer gibi hazırlık yaptık… Oysaki tarihlerini bilselerdi eğer; Çanakkale destanı yazanların menülerini akıllarına getirip, iki günden ölmeyiz deyip kargaşaya mahal vermeyeceklerini bileceklerdi.

Maçlar iptal, kahveler kapalı, okey, pişti bilumum oyunlar artık oynanmayacaktı. Evde canı sıkılan Necati abi, 30 yıl sonra eşi ile sohbet yapmaya çalıştı. Necati abi yıllar sonra eşinin iyi birine benzediğini fark etti. Görücü usulü tanışıp ilkinde yüzük takılıp, ikincisinde nikah masasında oturmuşlardı. Üçüncüsünü artık yazmıyorum! Tekil çoğul anlamı…

Hayriye teyze hafta içini bırak iki aydır yapmadığı temizliği Muhlis amcanın olduğu karantina haftasında yapıp, Muhlis amcanın televizyon karşısında hep ayakları tavana doğru baktı. Süpürge makinası sesinden haberleri güçlükle duydu ve Muhlis amca; “duyamıyorum” dedikçe, Hayri teyze; “kulak burun boğaza git” dedi.

Nermin eşi Orhan’a “hep kahvaltıyı ben hazırlıyorum, bir hafta sonu da senden olsun öküzlük yapma” dedi. Nermin’in gözünün üst ve yan kısımlarında mor güller açtı, kapıya 155 imdat polis abiler dayandı, Orhan karantinayı nezarette geçirdi. Hani evde hayat vardı?

Orhan gibi öküz olmayan Don Juan romantikler bahçeden kırmızı güller kopartıp balkon sefası kahvaltılar hazırladılar eşlerine.

Canı sıkılan Ömercik babasını at yapıp oturma odasından salona sefere çıktı. Sonuç babada bel fıtığı belirtileri meydana geldi. Ama olsun Ömercik mutlu!

Zaman su gibi akıp geçti, ilkbaharı evimizde karşılayıp yaza daha umutlu başladık… Güzel günler çok yakındır…

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 9.2667 9.2834
€ EURO 10.7375 10.7568

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca